Prawidłowe emitowanie głosu jest szczególnie ważne dla osób, dla których głos stanowi podstawowe narzędzie pracy. Intensywne mówienie wymaga przygotowania, ćwiczeń i prawidłowej higieny głosu. Zadbany głos z poprawną dykcją, intonacją oraz właściwą autoprezentacją umożliwia dobrą komunikację i nawiązywanie relacji. Dzięki niemu przekazujemy istotne treści, zaciekawiamy, zachęcamy, mobilizujemy, inspirujemy. Podczas warsztatów poruszone zostaną zagadnienia związane z filarami w pracy z głosem i nad głosem:
Aby wyjść naprzeciw potrzebom szkół i nauczycieli, którzy chcieliby wprowadzać w prowadzonych przez siebie lekcjach większą ilość ruchu, w 2002 roku na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu stworzono metodę Eduball, czyli zestaw 100 piłek w pięciu kolorach z nadrukowanymi na ich powierzchni literami, cyframi oraz znakami działań matematycznych. Dzięki tej prostej, a jednocześnie innowacyjnej modyfikacji popularnego i lubianego środka dydaktycznego jakim jest jest piłka, nauczyciel mógł wreszcie proponować gry i zabawy opierające się na idei łączenia sfery motorycznej i poznawczej w obrębie jednego zadania. Innymi słowy, aby osiągnąć cel wyznaczony w danej grze, uczeń musi rozwiązać problem poznawczy związany ze znakami znajdującymi się na piłkach i wykonać podane działanie motoryczne. Uniwersalność znaków sprawia, że piłki edukacyjne Eduball doskonale nadają się do wplatanie w aktywność fizyczną treści ze wszystkich obszarów wymienionych w podstawie programowej i tym samym nauczanie może stawać się bardziej holistyczne. Metoda Eduball stwarza warunki do harmonijnego rozwoju we wszystkich obszarach: fizycznym, intelektualnym, a dzięki formie działania zespołowego przebiegającego w atmosferze pozytywnej zabawy, także emocjonalnym i społecznym.
Fizyczne eksperymenty z podstawy programowej
Pokażemy jak można w prosty sposób wykonać eksperymenty fizyczne narzucone przez podstawę programową, jak je opracować statystycznie, jak przerobić, aby można było wykorzystać do pracy w grupie.
Przygotujemy gotowe opracowania eksperymentów.
Fizyka nie może być nudna !
Opis: Podczas warsztatów przedstawimy pomysły na tworzenie własnych gier dydaktycznych oraz wykorzystanie tych już istniejących.
Zaprezentujemy jak ciekawie wykorzystać gry na wiele sposobów, aby odczarować lekcje przedmiotów ścisłych!